Kontynuacja hitu Blanki Lipińskiej

Wokół Blanki Lipińskiej i jej książkowej serii narosło wiele kontrowersji. Jedni 365 dni traktują jako książkę lekką, rozrywkową i pozwalającą odetchnąć na chwilę od dnia codziennego. Drudzy uważają tę historię za szkodliwą, niepotrzebną i złą literacko. Jakkolwiek o Lipińskiej, by nie mówić, trzeba jej przyznać, że bezsprzecznie udało jej się stworzyć niespotykany hit. Książki z serii do dzisiaj sprzedają się znakomicie, a na podstawie cyklu powstał film fabularny, który okazał się przebojem nie tylko w Polsce, ale i za jej granicami. Czy, jeśli podobała nam się pierwsza część serii, powinniśmy sięgnąć po następną? Zdecydowanie. 365 dni druga część to ciąg dalszy historii, tyle że dzieje się w niej jeszcze więcej i intensywniej.

Brak logiki i dziury fabularne

Drugi tom cyklu nosi nazwę Ten dzień. Pod względem poziomu nie prezentuje niczego lepszego od tego, co znajdziemy w części pierwszej. Wciąż na każdej ze stron mamy do czynienia z wieloma nielogicznościami, nagłymi zniknięciami i powrotami postaci czy po prostu dziurami fabularnymi. Wydaje się jednak, że dla czytelników fabuła nie jest w tej przygodzie najistotniejsza. Książki Lipińskiej czyta się po prostu łatwo i szybko, dlatego świetnie nadają się na chwilę wolnego czasu pomiędzy jednym zajęciem a drugim. I właśnie w tej łatwości czytania tkwi siła książek tej polskiej autorki. 

Erotyka i romans

Kolejną fundamentalną częścią składową serii są wątki erotyczne oraz sam romans pomiędzy głównymi bohaterami. I choć intensywność uczucia, jakie wystąpiło pomiędzy tą dwójką postaci, możemy zaobserwować w innych książkach z tego gatunku, tak jego gwałtowność z pewnością nie pozwala porzucić powieści. Dlaczego? Nigdy nie wiemy, co się zaraz wydarzy oraz dokąd zdecydują się podążyć bohaterowie. Dzięki temu fabuła charakteryzuje się ciągłym napięciem, choć trzeba przyznać, że druga część 365 dni oparta jest na podobnym schemacie co pierwsza.